Minu immuunsus
Immuunsus ja vananemine
Selleks, et võimalikult kaua noor ja hea välja näha ning elada pikk haigusteta elu, tuleb õppida tundma, kuidas vananemist ja haigusi ennetada ja nende mõju muuta.
Meile on täiesti selge, et kui immuunsüsteem on terve, siis ei arene organismis ei AIDS ega vähk ega muud igas organismis olemasolevad latentsed tõved. Vananedes hakkab elutähtsate organite toimimine vähenema.
Kõik haigused, isegi külmetus, kiirendavad vananemist, teevad teid veelgi haigemaks ja põhjustavaid muid haigusi. Kõikidel kroonilistel haigustel on ühine ainult üks haigustevaene rakkude toimimine või ebatäpsus – protsess, mida tuntakse põletikuna. Pole vahet, mis haigust te põete, suur osa selle põhjusest on põletik. Põletik on loomulik ja tervislik protsess.
Kui see on vajalik, siis on põletik kasulik, kuid kroonilisuse korral on see äärmiselt kahjulik. Krooniline põletik tekitab vabade radikaalide pidevat voolu, mis koormab üle antioksüdantide kaitse ja kahjustab DNAd, põhjustades vananemist ning erinevaid haigusi, kaasa arvatud südamehaigusi, vähki, diabeeti, osteoporoosi, artriiti, allergiaid, Alzheimeri tõbe, autoimmuunhaigusi ja nakkushaigusi. Tihe seos põletiku, depressiooni ja südamehaiguste vahel on andnud mõnele teadlasele teooria, et põletik võib olla nende kahe terviseseisundi vahendaja: depressioon võib põhjustada südamehaigust ja südamehaigus põhjustab sageli depressiooni.
Teades, kuidas põletikku ennetada ja selle mõju ümber pöörata, õpite nooremana püsima ja enam mitte kunagi haigeks jääma. On leitud, et vananemine on seotud vananeva immuunsüsteemiga ja on osaliselt seotud T-lümfotsüütide funktsiooni kadumisega. Immuunsüsteem võitleb „võõrkehade“ nagu bakterite, viiruste, seenhaiguste ja parasiitide vastu. Lisaks sellele ennetavad immuunsüsteemi järelevalvefunktsioonid sageli vähktõve, eriti vanas eas. Liiga aktiivne ja tasakaalustamata immuunsüsteem võib aga põhjustada allergiate või autoimmuunhaiguste esinemist. Terve ja tasakaalustatud immuunsüsteem on tervise säilitamiseks hädavajalik.
ATP – eluenergia molekul
Sisuliselt pärineb energia päikeselt, kuid inimesed ei suuda seda ainevahetusprotsesside toimimiseks vahetult konverteerida. Seetõttu on meil vaja, et fotosüntees muundaks päikeseenergia keemiliseks ladustamiseks (süsivesikute kujul). Süsivesik konverteeritakse kataboolse metabolismi abil adenosiintrifosfaadiks (ATP), mis on põhiline energiakandja kõikidele elusorganismidele. ATP annab organismile hinnanguliselt 95% kogu rakuenergiast. Kohe on selge, et ATPd tuleb pidevalt ja tõhusalt sünteesida, et tagada pidev energiavaru. Ehk ei ole siis üllatav, et energiat tootvate ainete (nagu hapnikku või verd kandvate toiteainete) tootmise katkemisel (näiteks südameataki või rabanduse korral), mis mõjutab ATP tootmist, algab vabade radikaalide joast põhjustatud kahju tekkimine. Viimased uuringud näitavad, et suurenevat närvirakkude surma võib põhjustada ATP tasakaalutus.
Teadlased võtavad üha enam omaks teooriat, et vananemine algab energiat tootvates mitokondrirakkudes (ATP). Pole ime, et korditsepsid said äkki üle maailma tuntuks, kui 1993. aasta Hiina riiklikel mängudel purustati 9 rekordit. Neil on muuhulgas suurepärane võime suurendada ATPd (30%) ja hapnikutarvet (40%).
Arvukad uuringud on näidanud, et Cordyceps sinensis, mida peetakse maailma kõige potentsemaks ja kallimaks taimeks (1 kg = $40 000), suudab rakkude reaktsiooni ja immuunsüsteemi stimuleerida või alla suruda nii in vitro kui in vivo, aeglustab vananemist, omab suurepäraseid viirusevastaseid, antibakteriaalseid ja põletikuvastaseid omadusi ning hüpoglütseemilist mõju, toimib kui reuma- ja allergiatevastane aine, tugevdav libiidot ja suurendab füüsilist tugevust ja vastupidavust. Kuigi enamikele maailmas raviseeni uurivatele teadlastele on keskseks küsimuseks nende vähivastane mõju, hinnatakse korditsepse kõrgelt nende teiste raviomaduste, muuhulgas hüpokolesteroleemia, kõrge vererõhu ja diabeedi ravimise poolest.
About Author
Kommenteerime on suletud.